Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Maila oss på info@infokomp.se eller hitta rätt kontaktuppgifter nedan:

Linköping

Tf enhetschef: Johanna Nordberg, 070 166 07 21, johanna.nordberg@infokomp.se
Administratör: Susanne Brandt, 070 168 00 77, linkopingvux@infokomp.se
Kommuner: Linköping
Lokaler: Skäggetorp, Skäggetorps centrum 1A, vån 4.
Ny adress fr.o.m. 18 december: Linnégatan 9.

Öppettider: måndag-fredag 8.00-16.30
Telefontider: tisdag-fredag 8.30-16.30 (lunchstängt 12-13)


Karlstad

Enhetschef: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administratör: Petra Johansson, 072 080 34 52, karlstad@infokomp.se
Kommuner: Karlstad, Uddevalla, Kil
Lokaler: Karlstad, Våxnäsgatan 10.


Jönköping

Enhetschef: Ida Höglund, 070 166 07 26, ida.hoglund@infokomp.se
Administration: 070-164 28 53, elevadministration@infokomp.se
Kommuner: Jönköping
Lokaler: Jönköping, Bataljonsgatan 12.


Stockholm

Enhetschef: Mats Edelholm, mats.edelholm@infokomp.se
Administratör: Madelene Tossavainen, 08-408 053 09,  stockholmvux@infokomp.se
Studie- och yrkesvägledare: syv.stockholm@infokomp.se

Kommuner:
Danderyd, Huddinge, Norrtälje, Nykvarn, Sigtuna, Solna, Sollentuna, Sundbyberg, Södertälje, Täby, Upplands Väsby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker

Lokaler: Kista, Norgegatan 2.


Eskilstuna

Enhetschef: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Bitr. enhetschef: Ulrika Ekman Öst, 072 050 31 69, ulrika.ekman-ost@infokomp.se
Administratör SFI: Lena Insulander, 070 164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Administratör och distansansvarig: Madelene Tossavainen, 010 709 41 60, madelene.tossavainen@infokomp.se
Kommuner: Eskilstuna, Falun, Strängnäs, Västerås, Borlänge
Lokaler: Eskilstuna, Kriebsenstagatan 5.

Telefontid och besökstid
Närundervisning: måndag–fredag 08.00-16.00
Distanshandledning: tisdagar 09.00-12.00 och 14.00-16.00
Kvällsundervisning: måndag och onsdag 17.00-20.00


Borlänge

Enhetschef: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Huvudlärare: Nadia Jansson Abdulkarim, 08-551 091 87 nadia.jansson-abdulkarim@infokomp.se
Administratör och distansansvarig: Madelene Tossavainen, 010 709 41 60, madelene.tossavainen@infokomp.se
Administratör SFI: Lena Insulander, 070 164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Kommun: Borlänge
Lokaler: Borlänge, Borgenäsvägen 38.

Telefontid och besökstid
Närundervisning: måndag–fredag 08.00-16.00
Distanshandledning: måndagar 17.00-20.00
Kvällsundervisning: måndag 17.00-20.00


VD

Andreas Von Schantz
andreas.von-schantz@workforyou.se

Affärschef

Peter Gärd
peter.gard@infokomp.se

Pedagogiskt ansvarig

Sleawa Binyamen Sleawa
sleawa.sleawa@infokomp.se

Specialpedagog

Anna Ivarsson
anna.ivarsson@infokomp.se