Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Maila oss på info@infokomp.se eller hitta rätt kontaktuppgifter nedan:

Linköping

Skolledare: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administratör: Susanne Brandt, 08-555 989 24, linkopingvux@infokomp.se
Kommuner: Linköping
Lokaler: Linköping, Linnégatan 9.

Öppettider: måndag-fredag 8.00-16.30
Telefontider: måndag-fredag 8.30-16.30 (lunchstängt 12-13)


Karlstad

Skolledare:  Mona Fackel, 08-121 047 58, mona.fackel@infokomp.se
Administratör: Petra Johansson, 072 080 34 52, karlstad@infokomp.se
Kommuner: Karlstad, Uddevalla, Kil
Lokaler: Karlstad, Våxnäsgatan 10.


Jönköping

Skolledare: Ida Höglund, 010-709  41 54, ida.hoglund@infokomp.se
Administration: 070-164 28 53, elevadministration@infokomp.se
Kommuner: Jönköping
Lokaler: Jönköping, Bataljonsgatan 12.


Stockholm

Skolledare: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administratör: Madelene Tossavainen, 08-408 053 09,  stockholmvux@infokomp.se
Studie- och yrkesvägledare: syv.stockholm@infokomp.se

Kommuner:
Danderyd, Huddinge, Norrtälje, Nykvarn, Sigtuna, Solna, Sollentuna, Sundbyberg, Södertälje, Täby, Upplands Väsby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker

Lokaler: Kista, Norgegatan 2.


Eskilstuna

Skolledare:: Ulrika Ekman Öst, 010-709 41 64, ulrika.ekman-ost@infokomp.se
Administratör SFI: Lena Insulander, 070 164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Administratör och distansansvarig: Liana Nordén, 010-7094160, liana.norden@infokomp.se 
Kommuner: Eskilstuna, Falun, Strängnäs, Västerås, Borlänge
Lokaler: Eskilstuna, Kriebsenstagatan 5.

Telefontid och besökstid
Närundervisning: måndag–fredag 08.00-16.00
Distanshandledning: tisdagar 09.00-12.00 och 14.00-16.00
Kvällsundervisning: måndag och onsdag 17.00-20.00


Borlänge

Skolledare: Nadia Jansson Abdulkarim, 08-551 091 87 nadia.jansson-abdulkarim@infokomp.se
Administratör och distansansvarig: Madelene Tossavainen, 010 709 41 60, madelene.tossavainen@infokomp.se
Administratör SFI: Lena Insulander, 070 164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Kommun: Borlänge
Lokaler: Borlänge, Borgenäsvägen 38.

Telefontid och besökstid
Närundervisning: måndag–fredag 08.00-16.00
Distanshandledning: måndagar 17.00-20.00
Kvällsundervisning: måndag 17.00-20.00


Operativ chef

Peter Gärd
peter.gard@infokomp.se

Kvalitets- och utvecklingschef

Sleawa Binyamen Sleawa
sleawa.sleawa@infokomp.se

Specialpedagog

Anna Ivarsson
anna.ivarsson@infokomp.se