Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Maila oss på info@infokomp.se eller hitta rätt kontaktuppgifter nedan:

Linköping och Motala

Skolchef: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration: 08-555 989 24
Telefontider:
Tisdag-torsdag 09:00-12:00 och 13:00-15:00
linkoping@infokomp.se
motala@infokomp.se

Lokaler: Linköping, Linnégatan 9.


Karlstad och Kil

Skolchef:  Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration: 072-080 34 52
Telefontid: Måndag, tisdag, fredag 08.30-12.00, Tisdag, torsdag 13.00-16.30
karlstad@infokomp.se
kil@infokomp.se

Lokaler: Karlstad, Våxnäsgatan 10.


Jönköping

Skolchef: Sleawa Binyamen Sleawa, 070-164 46 75, sleawa.sleawa@infokomp.se
Administration: 070-164 28 53
Telefontid: Måndag-torsdag 10.00-12.00.
Du når också via mail: jonkoping@infokomp.se
Lokaler: Jönköping, Bataljonsgatan 12.


Stockholms kommuner

Skolchef: Lisa Roos, lisa.roos@infokomp.se
Administration: 08-408 053 09, stockholm@infokomp.se
Studie- och yrkesvägledare: syv.stockholm@infokomp.se

Kommuner:
Botkyrka, Danderyd, Huddinge, Norrtälje, Nykvarn, Salem, Sigtuna, Solna, Sollentuna, Stockholm, Sundbyberg, Södertälje, Täby, Upplands Väsby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker

Lokaler: Kista, Norgegatan 2.


Eskilstuna, Strängnäs och Västerås

Skolledare:: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration SFI: 070-164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Administration och distansansvarig: Liana Nordén, 010-7094160, liana.norden@infokomp.se 

Lokaler: Eskilstuna, Kriebsenstagatan 5.


Borlänge och Falun

Skolledare: Nadia Jansson Abdulkarim, 08-551 091 87 nadia.jansson-abdulkarim@infokomp.se
Administration Borlänge: 070-164 51 11, borlange@infokomp.se
Administration Falun: Johanna Nordberg, 0701-660721 falun@infokomp.se

Kommun: Borlänge
Lokaler: Borlänge, Borgenäsvägen 38.


Kvalitets- och utvecklingschef

Sleawa Binyamen Sleawa
sleawa.sleawa@infokomp.se