Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Maila oss på info@infokomp.se eller hitta rätt kontaktuppgifter nedan:

Linköping och Motala

Skolledare: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration: 08-555 989 24
linkoping@infokomp.se
motala@infokomp.se

Lokaler: Linköping, Linnégatan 9.


Karlstad, Kil och Uddevalla

Skolledare:  Mona Fackel, 08-121 047 58, mona.fackel@infokomp.se
Administration: 072-080 34 52
karlstad@infokomp.se
kil@infokomp.se
uddevalla@infokomp.se

Lokaler: Karlstad, Våxnäsgatan 10.


Jönköping

Skolledare: Ida Höglund, 010-709  41 54, ida.hoglund@infokomp.se
Administration: 070-164 28 53
jonkoping@infokomp.se
Lokaler: Jönköping, Bataljonsgatan 12.


Stockholms kommuner

Skolledare: Lisa Roos, lisa.roos@infokomp.se
Administration: 08-408 053 09, stockholm@infokomp.se
Studie- och yrkesvägledare: syv.stockholm@infokomp.se

Kommuner:
Botkyrka, Danderyd, Huddinge, Norrtälje, Nykvarn, Sigtuna, Solna, Sollentuna, Sundbyberg, Södertälje, Täby, Upplands Väsby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker

Lokaler: Kista, Norgegatan 2.


Eskilstuna, Falun, Strängnäs och Västerås

Skolledare:: Ulrika Ekman Öst, 010-709 41 64, ulrika.ekman-ost@infokomp.se
Administration SFI: 070-164 51 11, lena.insulander@infokomp.se
Administration och distansansvarig: Liana Nordén, 010-7094160, liana.norden@infokomp.se 

Lokaler: Eskilstuna, Kriebsenstagatan 5.


Borlänge och Falun

Skolledare: Nadia Jansson Abdulkarim, 08-551 091 87 nadia.jansson-abdulkarim@infokomp.se
Administration SFI: 070-164 51 11
Administration och distansansvarig: Madelene Tossavainen, 010 709 41 60
borlange@infokomp.se
falun@infokomp.se
Kommun: Borlänge
Lokaler: Borlänge, Borgenäsvägen 38.


Operativ chef

Peter Gärd
peter.gard@infokomp.se

 

Kvalitets- och utvecklingschef

Sleawa Binyamen Sleawa
sleawa.sleawa@infokomp.se

 

Specialpedagog

Anna Ivarsson
anna.ivarsson@infokomp.se