Individanpassad, målinriktad och innovativ vuxenutbildning

Kontakt

Hur kan vi hjälpa dig?

Du är alltid välkommen att kontakta oss med dina frågor och/eller önskemål.

Maila oss på info@infokomp.se eller hitta rätt kontaktuppgifter nedan:

Linköping och Motala

Skolchef: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration, Susanne Brandt: 08-555 989 24
Telefontider: Måndag-torsdag 09:00-12:00 och 13:00-15:00
linkoping@infokomp.se
motala@infokomp.se

Lokaler: Linköping, Linnégatan 9.

Karlstad och Kil

Skolchef:  Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration, Sanne Dinesen: 072-080 34 52
Telefontid: Måndag, tisdag, fredag 08.30-12.00, Tisdag, torsdag 13.00-16.30
karlstad@infokomp.se
kil@infokomp.se

Lokaler: Karlstad, Våxnäsgatan 10.

Jönköping

Skolchef: Sleawa Binyamen Sleawa, 070-164 46 75, sleawa.sleawa@infokomp.se
Administration, Gunilla Irani: 070-164 28 53
Telefontid: Måndag-torsdag 10.00-12.00.
Du når också via mail: jonkoping@infokomp.se
Lokaler: Jönköping, Bataljonsgatan 12.

Stockholms kommuner

Skolchef: Lisa Roos, lisa.roos@infokomp.se
Administratör, Madelene Tossavainen: 08-408 053 09, stockholm@infokomp.se
Telefontid: Måndag 13:00-15:00, Tisdag 09:00-12:00, Onsdag 13:00-15:00, Torsdag 09:00-12:00
Studie- och yrkesvägledare Katarina Flodén Carlsson: 070-164 46 40
Telefontid: Måndag 09:00-12:00, Tisdag 13:00-15:00, Torsdag 13:00-15:00, Fredag 09:00-12:00

Kommuner: Botkyrka, Danderyd, Huddinge, Lidingö stad, Norrtälje, Nykvarn, Salem, Sigtuna, Solna, Sollentuna, Stockholm stad, Sundbyberg, Södertälje, Täby, Upplands Väsby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker

Lokaler: Kista, Norgegatan 2.

Eskilstuna, Strängnäs och Västerås

Skolledare:: Peter Gärd, peter.gard@infokomp.se
Administration Eskilstuna grundläggande distans: Johanna Nordberg, 0701-660721, eskilstunavux@infokomp.se
Adminsitration Västerås: Sanne Dinesen, 0720-803452, vasterasvux@infokomp.se
Lokaler: Eskilstuna, Kriebsenstagatan 5.

Falun och Mora

Skolledare: Peter Gärd peter.gard@infokomp.se
Administration Falun och Mora: Johanna Nordberg 070 - 166 07 21
falun@infokomp.se
mora@infokomp.se

Kvalitets- och utvecklingschef

Sleawa Binyamen Sleawa
sleawa.sleawa@infokomp.se

Synpunkter & förbättringsförslag

Vi vill ständigt förbättra vår verksamhet och dina synpunkter är därför väldigt värdefulla för oss. Tycker du att vi gjort något bra, att det är något vi behöver förbättra eller har du tips på något som skulle göra oss ännu bättre, tveka inte att kontakta oss. Vi tar tacksamt emot både beröm, klagomål och förbättringsförslag.

Skicka in dina synpunkter genom formuläret. Du väljer om du vill uppge ditt namn eller vara anonym. Vill du få återkoppling behöver du dock uppge en e-postadress.

Fråga vår SYV

Har du en fråga till vår Studie- och yrkesvägledare om våra utbildningar? Ställ dina frågor här! (Gäller endast frågor om våra utbildningar.)

Lediga jobb Logga in ItsLearning